big-book

Літературне об'єднання «Зоряна фортеця»

Агенція «Незалежність»

Рік 1991. Україна повертається на політичну мапу світу. Молода держава стикається з новими загрозами — людськими і надприродними. На її захист стає таємна неурядова організація — Агенція «Незалежність». Рік за роком її агенти: люди та інші істоти боронять Батьківщину, використовують свої надприродні можливості, відводячи загрози, про які ми так і не дізналися, та роблять історію такою, якою ми її знаємо тепер.

Рік 2021. Україна святкує тридцять років Незалежності. До ювілею створена збірка фантастичних оповідань від сучасних українських письменників, які пропонують тридцять розповідей про звичні історичні події під незвичним кутом — очима вартових з Агенції «Незалежність». Вартових, що за ці роки зрозуміли: долю кожної країни будуть лише звичайні люди кожного дня.

big-book

Про авторів

author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author
author

Агенти

agent1

Агент Інженер

Справжнє ім’я: Дмитро Чередніченко.

В радянські часи працював у Кібцентрі. Агенція завербувала його науковими можливостями, яких не мали і досі не мають вчені. В Агенції створює різноманітні мікрогаджети. Надприродними силами не володіє.

agent2

Агент Іскра

Справжнє ім’я: Наталія Лозова.

Навчалася у київській консерваторії, підтримувала акції «Революції на граніті». До Агенції потрапила випадково, коли знеструмила будівлю Верховної Ради. Може згенерувати електромагнітний імпульс, який виводить з ладу електричні мережі і аналогові гаджети. Разом з тим може підзарядити акумулятори.

agent4

Агент Скеля

Справжнє ім’я: Святослав Романець.

Колишній військовий, за часів СРСР проходив службу у секретному містечку, де, попри своє бажання, став піддослідним у програмі із створення надсолдатів. Надзвичайно сильний, може підняти у повітря вантажівку або танк, чи пробити бетонну стіну.

agent3

Агент Чайка

Справжнє ім’я: Вікторія Тимчук.

Народилася у Запоріжжі у сім’ї робітників ЗАЗ. Була активісткою комсомолу, але після мітингу Народного Руху вирішила, що має допомогти становленню України. Може попросити і отримати те, що хоче, причому людина буде рада допомогти - віддати секретну інформацію чи вистрілити собі у голову.

agent5

Агент Примара

Справжнє ім’я: Ян.

Привид Олеського замку. Балакучий, полюбляє жартувати. Може проходити крізь кам’яні чи бетонні стіни. Вміє ненадовго «орендувати» чиєсь тіло і брати його під контроль. У вільний час «орендує» когось, аби відчути смак їжі чи провести веселу ніч.

agent6

Полковник

Таємничий керівник агенції та, як підозрюють агенти, її засновник. Ніхто не бачив Полковника на власні очі, але кожен з агентів чув його голос просто в середині голови.

Штаб-квартира

Одна з ключових локацій збірки — штаб-квартира Агенції «Незалежність», яка згадується практично в кожному оповіданні. Ззовні це довгобуд, що розташований біля метро «Лівобережна» ще з радянських часів. Маскувальні технології Агенції підтримують цю ілюзію і ховають надсучасну будівлю, де працюють Оперативний, Технічний та Аналітичний відділи. Усередині розташувалася Колиска — кімната нарад, де найчастіше можна почути голос Полковника.

Презентації

презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації презентації

Відеоогляди

Зоряна фортеця

Літературне об'єднання «Зоряна фортеця» з 2008 року займається створенням та просуванням фантастики українською мовою.

Двічі на рік проводить конкурси фантастичних оповідань та раз на рік конкурс міні-оповідань. За підсумками конкурсів видається альманах найкращих творів.

Крім того, об’єднання робить:

  • майстер-класи для письменників-початківців (і не тільки);
  • розповідає про найцікавішу фантастику, що виходить українською мовою;
  • підтримує авторів-дебютантів;
  • влаштовує зустрічі з письменниками-фантастами;
  • і створює спеціальні заходи з фантастики на українських книжкових фестивалях!
star