|
|
|
Книга дня
Знижка 50%
Технічна підтримка
(пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
|
|
|
|
|
|
|
|
03.01.2025
166
Час читання: 17хв.
Анонс дитячої української літератури на 2025 рік
Picture book
Лариса Федорченко. От би бути кицькою! If I were a cat!
Весела мальована історія про дівчинку, яка пізнає світ, уявляючи себе кицькою. Розвиває в дитині уяву і почуття гумору, а також допомагає їй опановувати англійську мову.
Для малюків та їхніх батьків.
Лариса Федорченко. От би правил не було! If there were no rules!
Весела мальована історія про хлопчика, який замислюється над тим, чи добре було б жити у світі, в якому не діють жодні правила, лише власні бажання.
Розвиває в дитині уяву, почуття відповідальності та критичне мислення, а також допомагає їй опановувати англійську мову.
Для малюків та їхніх батьків.
Міла Радченко, ілюстрації Світлани Юр’євої. Летюча бібліотека
Ця книжка-картинка розповідає про те, як відбувається перше знайомство дитини з книжкою, народжується любов до читання, а зі звичайного візиту до бібліотеки може вийти ціла пригода!
Для дошкільнят і молодших школярів.
Марія Титаренко, ілюстрації Мирослави Мохнацької. Шухляндія
Весела історія про те, як на кухні пані Стефці почубилися спеції і прянощі, намагаючись довести, хто з них найголовніший. Поетично і з добрим гумором книжка знайомить маленьких читачів із захопливим світом кулінарії.
Для молодших школярів та їхніх батьків.
Дитяча поезія
Сергій Пантюк, ілюстрації Любомири Мельникової. Неслухняники
«Неслухняники» — збірка вибраних віршів для дітей чудового поета, автора славетного «Пана Перевертаса» Сергія Пантюка. Автор хвацько бавиться звуками, словами і смислами, пропонує маленьким читачам веселі скоромовки та крутисловики. Вірші сповнені доброго гумору і легко запам’ятовуються.
Для читачів кожного віку.
Григорій Фалькович, ілюстрації Анни Птахи. Розкажи мені казку про війну
Нова книжка одного з найуславленіших сучасних українських поетів Григорія Фальковича — взірець того, як розмовляти нині з дитиною про війну. Ці щемкі, глибокі, мудрі й неодмінно життєствердні рядки сповнені чистої віри в Україну, людину, майбутнє.
Для читачів кожного віку.
Нон-фікшн
Дана Пінчевська. З чого починалося мистецтво
Книжка «З чого починалося мистецтво» присвячена найдавнішим знахідкам мистецьких творів в історії людства. Її мета — познайомити читачів із першими виявами людської творчості, а також спробувати пояснити, чому саме (а іноді — і як саме) ці твори з'явилися на світ.
У ній ідеться про те, що саме спонукало прадавніх мешканців Землі, не змовляючись, у різних країнах світу створювати реалістичні зображення тварин, чи мегаліти, чи піраміди та зиккурати; як саме кераміка від початків людської історії взяла на себе турботу про зручність та красу тощо. Вжита у цій книжці мистецтвознавча термінологія одразу ж у тексті пояснюється простими, зрозумілими словами, щоби її було легше запам'ятати.
Книжка адресована дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, кому цікаве прадавнє мистецтво.
Любов Загоровська. Батько наш Бандера
В основі книжки «Батько наш Бандера» лежить орієнтована на читачів молодшого шкільного віку модель біографічної реконструкції, розроблена кандидатом історичних наук, старшим науковим співробітником Інституту біографічних досліджень НБУВ і фахівцем із дитячої книжки та читання Наталією Марченко (письменницьке псевдо — Наталія Савчук).
Це науково-популярний «життєпис-інсталяція», де розповідь про славетного українського державника Степана Бандеру ведеться від імені його дітей Наталі, Андрія, а насамперед доньки Лесі. Юні читачі дізнаються багато цікавого про особистість лідера ОУН, історичні реалії, події, людей, пов’язаних із родиною Бандер.
Науковий консультант Володимир В'ятрович
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Іван Андрусяк, ілюстрації Марії Рудюк. Макітра
За вечерею тато Лізи і Стефи оголошує, що на завтра для них запланована особлива пригода – подорож в Опішне, де є незвичайні леви та барани. Також на дівчат там чекають подарунки: сова-свистунець і загадкова макітра. Сповнене теплого родинного гумору оповідання Івана Андрусяка занурить юних читачів у дивовижний світ опішнянської кераміки й допоможе дізнатися чимало цікавого про традиційне українське гончарство.
Для дошкільнят і молодших школярів.
Казки та оповідання
Героїчні казки. Упорядник Іван Андрусяк, ілюстрації Наталії Котилевської
Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. «От би стрибнути в море з високого каменю!..» Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли — веселі, а коли — небезпечні.
Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою!
Для дошкільнят і молодших школярів.
Андрій Кокотюха, ілюстрації Ольги Кузнецової. Жабеня, ставок і море
Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. «От би стрибнути в море з високого каменю!..» Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли — веселі, а коли — небезпечні.
Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою!
Для дошкільнят і молодших школярів.
Галина Манів, ілюстрації Ірини Лукашевої. Павлусь і дух музики
В одному великому будинку на десятому поверсі жив хлопчик Павлусь зі своїми батьками. Він іще не ходив до школи, але вже вмів читати і навіть писати. Спочатку у Павлуся не було справжнього друга, з яким можна було б побігати, погасати, пострибати, погорлати, поговорити про все на світі й помандрувати куди завгодно. Але одного вечора хлопчик подружився із собачкою Бонею, який спустився до його кімнати по місячному променю. Відтоді з ним почали траплятися різні дивовижні пригоди.
Для дошкільнят і молодших школярів.
Олеся Мамчич, ілюстрації Анастасії Пташич. Привид Капусти
Скільки всього корисного і приємного може вміститися в маленькому рожевому рюкзачку третьокласниці? Що трапиться, якщо в акваріумі завести краснопірок і чорнодірок? Як не забути голову, коли сімейка суперменів збирається на літак? Чому море мокре? І, нарешті, де живе Привид Капусти? Неймовірно веселі оповідання Олесі Мамчич сповнені не лише добрих капостей, а й дивовижних парадоксів, упоратися з якими здатні лише сучасні школярі.
Для дітей молодшого шкільного віку.
Наталя Ліщинська, ілюстрації Валерії Пертії. Чарусики
Чарусики живуть у Чарополі, розташованому на берегах річки Веселої-Сумної. Чому в неї така дивна назва? Бо на правому її березі живуть радісні чарусики, а на лівому — похмурі скиглії. Звісно, з ними постійно трапляються різноманітні пригоди — іноді веселі, а іноді й сумні. Завітай на береги цієї диво-річки і поринь із чарусиками у вир неймовірних пригод!
Для дошкільнят і молодших школярів.
Казкові повісті
Ольга Купріян, ілюстрації Валерії Крижановської. Боброго ранку
Дорогі друзі, юні бобрознавці й бобрознавиці! Рада, що ви взяли до рук цю книжечку. Усе, що в ній написано, я вигадала, споглядаючи за життям бобрів там, де народилася. Кажу вам абсолютно точно: не все, що тут написано, — правда. Але дещо таки правда.
Якщо ви будете в селі Маковище, переказуйте привіт родині Бобренків. Гадаю, вони й досі там мешкають. Це вони допомагали захищати Київщину навесні 2022 року, затоплюючи поля й луки, щоб окупанти не пройшли до Києва.
Інші персонажі цієї книжки мешкають у Червоній книзі України — адже потребують охорони і дбайливого ставлення. Тож якщо десь побачите рака-самітника, зважте на його натуру й не чіпайте заради всього святого.
Щиро ваша — Авторка, бобрознавиця і прославителька бобрів Ольга Купріян
Для дошкільнят і молодших школярів.
Надія Малафєєвська, ілюстрації Віталія Малафєєвського. Зозулястий легіт
Орест від народження має дивовижне вміння — він може бачити вітри. Однак у місті вони чомусь непривітні й не бажають спілкуватися. Зате в садку свого нового літнього будиночку в селі хлопець знайомиться з юним зозулястим вітриком Леготом. Невдовзі вони стають найкращими друзями — і, звісно ж, на них чекає чимало дивовижних, а аноді й украй небезпечних пригод.
Для дошкільнят і молодших школярів.
Єва Сольська, ілюстрації Лариси Федорченко. Крилатий кицик, Ґерґель і Зоря
Чарівна казка про дружбу і любов. Неймовірне поєднання того, що поєднати дуже важко, — драйвових пригод і ліричної атмосфери. Тендітний, щемкий, зворушливий твір, здатний подарувати справжню читацьку насолоду як новачкам, так і гурманам.
Для дітей молодшого шкільного віку.
Віктор Тарбо. «Трамвай» на Маковицю
У книжці зібрано веселі оповідки про пригоди Христі, їй три роки і вона ще не ходить у садочок, та Василини, їй шість років і вона скоро піде до школи. Місце звичайних та казкових подій — місто Дніпро, де вони живуть із татом, мамою та сестрою Миросею, село Сурсько-Клевцеве, де у бабусі з дідусем дача, та Карпати, де просто казкові ліси та гори. Прочитавши книжку, ви дізнаєтесь, як треба «правильно» поводитися в новій машині. Проїдетеся на «трамваї» на Маковицю. Побачите, як запускають повітряну змію. Познайомитеся з маленькими карасиками зі ставка та дізнаєтеся, як їх звуть. Подивитеся, як талановитий бобер-сантехник варить трубу, та почуєте як він грає на ній. Зустрінетеся під столом із чудовиськом з-під ліжка та довідаєтесь, що воно полюбляє. А ще поспостерігаєте за тим, як зубна фея-стажерка впорається зі своїм першим завданням.
Для дошкільнят і молодших школярів.
Віка Мізюк, ілюстрації Марини Шутурми. Я, Зірка і балет
Десятирічний Микола проводить літо у селі в бабусі, випасаючи корову Зірку і мріючи про те, що до нього врешті навідається до нього, і вони разом подивляться «Зоряні війни». Але тато дуже-дуже зайнятий на своїй страшенно відповідальній роботі, тож Миколі все не вдається здійснити свою мрію — зате йому мимоволі доводиться здійснювати мрію… корови Зірки!
Сповнена карколомних пригод і щедрого гумору дебютна повість Віки Мізюк переконує нас у тому, що навіть найнеймовірнші мрії здійснюються, якщо дуже-дуже захотіти і докласти до цього необхідних зусиль.
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Фантастика і фентезі
Мар’яна Стефак. Вовчі діти
Петрина — незручна підлітка. У неї складні стосунки з матір'ю: дівчина звинувачує її у розриві з батьком та створенні нової сім'ї. У школі також не складається. Та й місто, в якому вона мешкає, їй відверто огидне. «Я зайва», — така думка ні на мить не полишає дівчину.
Усе змінюється, коли Петра випадково проходить через ворота Арідника й потрапляє у чарівну Невриду. Там також неспокійно: місцеві мешканці — неври — готуються до нового Великого Полювання, що циклічно повторюється вже багато століть, а боги, знуджені вічним життям, граються людськими долями, ніби в шахи. Але саме в цьому водночас ворожому і прекрасному світі дівчині судилося віднайти все, чого їй завжди бракувало. І навіть отримати те, про що годі було мріяти.
Інші персонажі цієї книжки мешкають у Червоній книзі України — адже потребують охорони і дбайливого ставлення. Тож якщо десь побачите рака-самітника, зважте на його натуру й не чіпайте заради всього святого.
Щиро ваша — Авторка, бобрознавиця і прославителька бобрів Ольга Купріян
Для підлітків.
Ірина Мацко, Богдан Мельничук. Гомін волі
Пригоди головного героя Іванка та його друзів, які опиняються в минулому часі, в періоді козацтва та допомагають справжнім козакам віднайти скарб, який частинами розтягли у них вороги, залишивши козацький степ без душі. А що є душею степу? У пошуках скарбу наші герої проходять усі періоди боротьби козацтва із загарбниками: татарами, шведами, московитами. Друга частина повісті «Січова легенда» продовжує пригоди із тими ж героями, які підросли і знову потрапляють у минуле, тепер уже період січових стільців та їхньої боротьби за Українську державу. Пригоди головного героя Іванка та його друзів, які опиняються в минулому часі, в періоді козацтва та допомагають справжнім козакам віднайти скарб, який частинами розтягли у них вороги, залишивши козацький степ без душі. А що є душею степу? У пошуках скарбу наші герої проходять усі періоди боротьби козацтва із загарбниками: татарами, шведами, московитами.
Друга частина повісті «Січова легенда» продовжує пригоди із тими ж героями, які підросли і знову потрапляють у минуле, тепер уже період січових стільців та їхньої боротьби за Українську державу.
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Майстерня світів: антологія нової української фантастики. Кураторка і творча менторка Iryna Verano
До антології увійшли оповідання представників наймолодшого покоління українських письменників-фантастів — слухачів курсу «Творчопис», який 2024 році вела в Університеті Айови письменниця Ірина вікирчак (Iryna Verano). Надшвидкий розвиток ШІ; булінг; соціальна нерівність; психологічні травми війни; цінність людського життя; базові права людини як нетривка конструкція; неприйняття інакшості; радянський терор; негнучкість ідеологічних догм; обмін думок як новий спосіб комунікації — і як далеко ми готові впустити чужинця читати наші думки; матеріальна і духовна залежність; (анти)фаталізм; проблема стосунків батьків та дітей; медіаграмотність та фейкові новини — це ще не далеко не повний перелік актуальних тем, що досліджуються авторами цієї антології через художню уяву та красне письменство.
Для підлітків та дорослих читачів.
Тарас Петерсон. Сімейка геномів
Ця химерна сімейка постійно переїжджає, ніде не може нагріти собі місця. Щойно обживуться —і тут з’являється підозра, що їх викрито, і вони знову мусять переховуватися. Вочевидь, у них надто могутні й усюдисущі вороги. Ще б пак: адже мова йде про вкрай незвичайну сімейку… геномів!
Твір здобув першу Премію міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Найкраща повість».
Для підлітків та дорослих читачів.
Яна Вовк. Фортеця мовчання
Фортеця Мовчання – твердиня знань і відкриттів – зберігає обітницю невтручання у життя поза її межами. У Великому світі процвітають невігластво і забобони, голод і хвороби. Мовчуни, мешканці фортеці, надто зайняті проблемами у її стінах, аби зрозуміти, що втрачають час, коли можна вплинути на свідомість людей і виправити ситуацію у країні занепаду. І влада Великого світу, і чаклуни, і Старший хранитель фортеці Мовчання – усі вони шукають дочку мовчуна, яку з переляку в камері тортур вигадав лжечародій Хмара. Поки тривають пошуки, їхню увагу привертає дівчина, котра весь цей час була в пошуковому загоні. Як вигадка стала реальністю і що приховує світ-перевертень, знає лише той, хто стоїть у тіні…
Для підлітків та дорослих читачів.
Василь Трубай. Таємниця Галатеатауми
Цю страшну й незвичайну історію про хоробру рибку з дивним іменем Півник, злого рака Астракуса та жахливу Галатеатауму автор випадково підслухав на лісовому озері, коли пузата жаба Рідібунда розквакувала її своїм жабенятам…
Яскрава фантастична історія від письменника і кіносценариста Василя Трубая, одного з найкращих стилістів у сучасній українській прозі.
Для дітей молодшого шкільного віку.
Пригодницька проза
Вікторія Ярош, ілюстрації авторки. Пірнач
Літо — чудова пора для ігор, забавок і таємниць. Можна, скажімо, на горищі закинутої сусідської хати знайти хитро замасковану схованку, а в ній — закодовану записку, що вказує на місце, де заховано скарби, серед яких — цінні козацькі артефакти. Та Яринка, Максим і два Тимки, хлопчик і песик, не знають, що саме в цей час із тюрми втік справжній злочинець, який теж полює на ці скарби, а допомагає йому місцевий горе-депутат. Вони небезпечні й безжальні — і вже йдуть слідом за юними шукачами пригод...
Повість Вікторії Ярош «Пірнач» не лише вводить читача в захопливий світ карколомних пригод, а й тонко, делікатно, доступно для сучасної дитини проговорює складні та болісні моменти української історії.
Для дітей середнього шкільного віку.
Вікторія Ярош, ілюстрації Ірини Лукашевої. Кольори для Сашка
Олесь понад усе любить малювати і мріє стати справжнім художником. Але на заваді цьому стає дальтонізм — вроджений дефект зору, який не дає змоги сприймати й розрізняти кольори.
Та якщо мрія справжня, а бажання здійснити її безмежне — то дожні дефекти не в змозі стати їй на заваді…
Для дітей середнього шкільного віку.
Марина Павленко, ілюстрації Наталії Котилевської. Миколчині історії
«Миколчині історії» Марини Павленко — повість, яка вже давно полюбилася читачам, а тепер перевидана з новими ілюстраціями, перероблена і доповнена.
Це книга про Щастя, Любов, Дружбу, Самоповагу, Особисті кордони. А також — про відповідальність за себе і своє життя, про руйнування стереотипів, про пошук важливих рішень, про помилки і досвід.
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Олена Захарченко, ілюстрації Лариси Федорченко. Хутір
Христинка оселяється на хуторі в бабусі, коли тата звільняють з роботи в університеті, бо він — за незалежну Україну. Там вона не лише знаходить нових друзів, а й вчиться розуміти мову звірят, птахів і міфічних істот — русалок і мавок. Адже насправді вона – не проста собі дівчинка, а Лісова Князівна.
У книжці «Хутір» Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так само тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна знайти… криївку зі справжнісінькими повстанцями. І допомогти їм розвалити Радянський Союз.
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
|
|
|
|