Чи ви чули колись про Конні? Ну, про оту біляву дівчинку, яка зазвичай носить червоний бант у волоссі, синій комбінезон, светрик у білі й червоні смужки та смугасті шкарпетки? У неї ще є кіт на ім'я Мау, на п'ять років молодший братик Якоб, мама Аннет і тато Юрген. Пригадали? Хммм… Ну, вона ще живе у Німеччині, про неї написали майже 100 книжок, зняли мультики і фільми, а ще вистави і радіоп´єси. То що, досі ніяк? Гаразд, тоді я вам розповім!
Отож, жила собі німецька вчителька хімії та мистецтва Ліане Шнайдер. Навіть і не думала вона колись стати письменницею. Але народилася у Ліане донька Корнелія, і мама почала вигадувати для малої розмаїті казки й оповідки перед сном. А коли Корнелія у 1990 році пішла у дитячий садочок, Ліане написала перше оповідання про Конні – «Конні йде у дитячий садок» і надіслала рукопис до Carlsen Verlag. Жінка потім призналася – якби їй тоді відмовили, вона би просто махнула рукою на цю затію і перестала б писати.
Але доля була до неї прихильною. Книги видавалися одна за одною! Та й зараз Ліане пише та видає по 4 книги про Конні щороку! Загалом було продано понад 25 мільйонів книг, а серію «Конні» видано в 30 країнах світу!
Справді, успіх цієї книжкової серії часто порівнюють з Гаррі Поттером! Ще би, такий несподіваний світовий успіх від нікому не відомої мами-авторки!
І знаєте, що цікаво? У деяких країнах Конні змінила своє ім'я на якесь більш звичне для цього регіону. Наприклад, у Франції Конні називається Лола, в Іспанії – Берта, у Польщі – Зузія, а в Туреччині – Еліф!
Ще один цікавезний факт! За книгами про Конні вивчають німецьку мову й культуру в американських університетах! А ще ці книги використовують у німецьких мовних школах для емігрантів! Бо й справді, окрім базової лексики учні – представники різних культур та ментальностей – зможуть побачити зразок справді ідеальної німецької родини, прожити з ними і будні, й свята, вивчити німецькі традиції.
Що ще важливо знати про ці книги? У них є одна важлива родзинка – вони ростуть разом із вами! Ці книги спочатку були розраховані на малюків 2-3 років, але… діти настільки їх полюбили, що вимагали продовження! Вони ніяк не хотіли дорослішати без своєї «подруги Конні» та буквально змусили видавців знову і знову видавати книги «на виріст». Таким чином з'явилися вікові підгрупи книжечок про Конні – 2-4, 5-7, 8-10, 11-13 років! Щоправда, «дорослі» пригоди Конні пишуть уже інші письменники, адже у Ліане Шнайдер немає сто рук, повірте!)
У 2016 році вийшла перша екранізація цієї серії під назвою Conni & Co з Еммою Швайгер у головній ролі, а в 2017 – друга частина під назвою Conni &Co 2 – The Secret of the T-Rex.
Ці фільми, до речі, були вельми популярними! Ви теж можете їх подивитись за посиланням, щиро радимо! Але! – будьте готові, що замість кота Мау у Конні… песик! Як же так трапилося? Нічого особистого, лише той факт, що песиків легше дресирувати і змусити щось робити на знімальному майданчику!
Чимало оповідань про Конні потрапили до списків бестселерів серед книжок із картинками та книг для молоді. Наприклад, оповідання «Конні йде у школу» зайняло друге місце поміж книжок із картинками в лютому 2007 року.
Серед дитячих книжок «Конні рятує бабусю» посіла перше місце у травні 2005 року, а «Конні та зниклий пес» очолювала список продажів у листопаді 2004 року. Ці книги ще не перекладені українською, але ми виправимо ситуацію уже дуже скоро, очікуйте!