Тиждень фантастики ~ знижка 20% Дізнатись більше
Видавництво Навчальна книга - Богдан
Видавництво Новини Електронні книги Співпраця Де придбати Контактні дані Доставка і оплата Foreign Rights
Телефони для замовлення:
phone_num (067) 350-18-70
Нова Пошта Укрпошта basketКошик
Книга дня Знижка 50%
corner_white
Бог предвічний народився. Колядки та щедрівки.
Новини видавництва
new-news 12.12.2024
Моя подруга Конні – молодша сестричка Гаррі Поттера!
new-news 09.12.2024
Події тижня (9 - 15 грудня)
new-news 06.12.2024
Ремігіуш Мруз – феномен літературного успіху
new-news 06.12.2024
"На чорноморській хвилі : 33 століття копаного моря" Антона Санченка – фіналіст Премії Шевельова 2024 року
Дізнайтесь більше про конкурси від видавництва Навчальна книга - Богдан!
Технічна підтримка
  (пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
mail support@bohdan-books.com


Як зробити замовлення?
Способи оплати
Доставка замовлень
Умови доставки, оплати і повернення
Політика конфіденційності
Публічний договір (Оферта)



Ми у соц. мережах



ГоловнаseparatorНовини видавництваseparatorІнтерв’ю з Галиною Малик

calendar 01.11.2024
view243
Час читання: 5хв.

Інтерв’ю з Галиною Малик

Інтерв’ю з Галиною Малик

Галина Малик: «Мій персонаж вуйко Йой робить дуже багато добрих справ, і у цій книжці він вирішив розповісти дітям про цілющі лікарські трави»

Вуйко Йой — це один із Ваших найпопулярніших літературних героїв. Коли він виник і як вигадуєте про нього все нові й нові пригоди?

Вуйко Йой з’явився багато років тому, коли одна із шанувальниць моїх творів, дуже дорога для мене людина, Леся Ганжа, яка зараз воює на передовій, сказала мені при нашій черговій зустрічі: «Пані Галино, напишіть щось таке добре-добре». І я тоді узялася за першу книжку про вуйка Йоя. Він сам прийшов до мене і розповів про свої пригоди.

Вуйко любить казати «йой», тому так і зветься. А як часто Ви говорите це слово?

Мабуть, не дуже часто. Лише коли мені сумно, або коли сердита, або коли дуже радісна, або коли мене щось здивувало, або коли чимось захоплююсь. ☺

Вуйко Йой живе в Ужгороді, де є музей просто неба. Розкажіть, чому оселили героя саме там і чи можна його знайти в одній із хатинок, розташованій на території музею.

Мабуть, тому, що до його оселі в Карпатах це був найближчий сканзен, тобто музей просто неба, тож вуйко Йой туди переїхав разом зі своєю хатинкою. Цей музей я полюбила з найпершого дня його створення, частенько туди навідувалася, та й тепер у ньому буваю, зустрічаюся зі своїми читачами. Тому це дуже природно, що вуйко там оселився. Якось мені по секрету розповіли ужгородські вчителі й мами, що їхні діти шукають вуйка Йоя у сканзені й приносять йому гостинці — саме так, як я це описала у своїй книжці. А чи вдасться їм його побачити, я не впевнена. Бо Йой не дуже любить, щоб до нього хтось торкався, адже тоді може втратити свою чарівну силу — ставати невидимим. Також він не дуже любить показуватися комусь на очі. Та, можливо, якийсь щасливець і зустрінеться колись із вуйком Йоєм.

У цій історії про вуйка Йоя Ви зосередилися на лікарських рослинах. Досліджували самі цю тематику чи вже давно знаєте про властивості таких рослин?

Про те, що вуйко Йой знає і любить трави, ми дізналися ще з першої книжки. Цього разу головному герою захотілося навчити дітей самим собі дати раду, наприклад, при легких застудах, які можна вилікувати чаєм, або якійсь невеличкій біді, приклавши подорожника до подряпинки, якщо забили коліно, бігаючи надворі. Йой вирішив це зробити, бо дуже добрий, бо хоче всім зробити щось приємне. Він працює разом з господинями у сканзені й допомагає їм в усьому — підв’язує помідори, збирає врожай, підмітає хатинку. І справді робить багато дуже-дуже добрих справ.

Герої книжки люблять пити трав’яний чай. А Вам смакує? Якщо так, то з яких трав найбільше?

Моя мама мала слабке здоров’я, тож все життя лікувалася й лікувала інших травами, бо добре зналася на них. Тому в нашій родині ми постійно пили трав’яні чаї. А якщо хтось занедужував, мама не давала нам ліків чи якихось пігулок, а лікувала здебільшого настоянками чи мазями, які сама виготовляла з трав. І мені теж дуже до смаку трав’яні чаї, особливо з м’яти та ромашки, навіть чай каркаде, який росте у далекій Африці. Тому я знаю, вірю і переконалася на власному досвіді, що рослинки, які навколо нас, створені для того, аби допомагати людям. І якомога більше про таке треба розповідати дітям, бо не всі знають про це, особливо ті, хто живе у місті.

Кожен з героїв книжки наділений якоюсь дивовижною властивістю: вуйко Йой має особливий нюх і вміє ставати невидимим, Рукасель читає думки, а цвіркун Лишиня грає на скрипочці. А Ви яке б дивовижне вміння хотіли б мати? Можливо, є якась суперсила Галини Малик, про яку ми не знаємо?

Коли я була маленькою, то дуже мріяла літати, наче пташка. Могла годинами спостерігати, як і чому літають птахи. Потім, коли підросла, мене щиро дивувало, як важкі літаки можуть здійматися в небо. Оце вміння літати я б хотіла мати, але наразі вдається це робити тільки в мріях і фантазіях. Тож вважаю, що це і є моя суперсила.

Раніше вуйка Йоя малювали інші художники. А книжку «Вуйко Йой збирає трави» проілюструвала художниця Дарина Сингаївська. Як Вам її ілюстрації? Вуйко Йой залишився таким, як був раніше, чи змінився?

Вуйко Йой став ще кращим, ніж був на ілюстраціях попередніх художників, ще подібнішим до того, яким я його собі уявляла.

Розмовляла Оксамитка Блажевська

  
Логін:      
Пароль:

ent Реєстрація    ent Забули пароль?
Вкажіть свій емейл


Коментар
ajax-loader-blue