Новим трендом на книжковому ринку стали так звані «книжечки з віконечками». У чому їх користь та популярність – розкажуть дитячі психологи.
Новим трендом на книжковому ринку стали так звані «книжечки з віконечками». У чому їх користь та популярність – розкажуть дитячі психологи. Чому важливо читати разом? У чому «секрет» і привабливість таємниць? Як віконечка впливають на допитливість і дрібну моторику рук? Усе це – в нашій статті!
Новим трендом у книгодрукуванні стали так звані «книги з віконечками». Це зазвичай пізнавально-розважальні енциклопедії для найменших малят і дошкільняток. Насамперед вони приваблюють погляд своєю незвичністю, адже у час, коли ми, батьки, були ще юними, таких книг не існувало у продажу. Тож давайте розберемося, яка суть «книжечок із віконечками», та чим вони відрізняються від звичної нам поліграфічної продукції.
ОТОЖ, ЧОМУ ДИТЯЧІ ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ КНИЖЕЧКИ З ВІКОНЕЧКАМИ?
-
По-перше, у книжечках з віконечками є…. ТАК! ВІКОНЕЧКА! А де віконечка – там завжди таємниця, те, що потребує особливої уваги! А діти ой як люблять таємниці! Погодьтеся, одна справа – прочитати інформацію на простому аркуші книги, а зовсім інше – відгорнути картонний квадратик і зазирнути всередину – що ж там ховається? А ховається там зазвичай най-найцікавіше!
-
Книжки з віконечками корисні для розвитку дрібної моторики дитячих ручок. Посудіть самі – у кожній книжці, про яку ми сьогодні розкажемо, понад 50 віконечок, розкривати які треба дуууже, дууууже обережно. Чудовий стимул для розвитку посидючості та акуратності!
-
Інформація у таких книжках подається дозовано, вона адаптована для певного віку дитини та апробована дитячими психологами. Тут не лише багато «цікавинок» із різних галузей науки, а й практичні завдання, спрямовані на самопізнання.
-
Ці книги призначені ДЛЯ СПІЛЬНОГО ЧИТАННЯ З БАТЬКАМИ!
Адже тексту в них доволі багато, і чимало з почутого потребуватиме ваших пояснень! Якщо ви сподіваєтеся, що купивши дитині ці книги, ви матимете годину-другу «чистого спокою» – забудьте! Не варто і починати! Книги – це не смартфони, за які можна всадити малючків та полишити їх на волю випадку. Хай, мовляв, сидить «пеньочком» і не заважає. Ні, ні і ще раз ні!
-
Психологи радять трохи «посунути» віковий ценз даних книжок, зважаючи на різний рівень розвитку кожної окремої дитини. Приміром, книжечки для малят 2-4 років цілком підійдуть і старшим дошкільнятам.
Кілька слів хочемо сказати про особливості поліграфії цих книжечок:
Це не звичайні книги, це – ЕСТЕТИЧНА НАСОЛОДА від першої до останньої сторінки!
-
Цупкий крейдяний картон,
-
безліч розгорток і віконечок,
-
аркуші книжки об’єднані спіраллю, що полегшує гортання сторінок,
-
вбудовані елементи пазлів,
-
рухомі конструкції,
-
неймовірні ілюстрації!
Для якого віку рекомендовано «Книжечки з віконечками»?
Зазвичай вони діляться на два типи:
-
Для малюків 2-4 років («Поліція», «Що робить принцеса», «Форми та протилежності», «Який це колір?»).
-
Для дошкільнят 4-7 років («Відкриваємо світ динозаврів», «Годинник і час», «Наша Земля», «Досліджуємо власне тіло»).
Всі ці книги вийшли друком у видавництві «Навчальна книга – Богдан» у серії «Чому? Чого? Навіщо?». Вони сподобаються як діткам, та і їхнім батькам, та залишаться неймовірним спогадом про цікаве й щасливе дитинство.