25.01.2017
1001
Час читання: 2хв.
Рецензія Ігоря Зіньчука на книгу "Обірвана струна"
«Обірвана струна» — новий роман тернопільської письменниці
Ніни Іванівни Фіалко — правдива історія про війну, кохання і справжні родинні цінності. Ще за кілька місяців до виходу книги у видавництві «Богдан» вона вже була у моєму списку бажаних літературних новинок традиційного Форуму видавців у рідному Львові. Моя зустріч із шановною письменницею вийшла дуже щирою, теплою, хоч, до певної міри, спонтанною… Однак, у своїй книзі та творчості Ніна Іванівна наполегливо переконує читачів у тому, що випадковостей не буває.
В основі твору перебуває реальна історія майданівця, учасника АТО Михайла Гончарука. Саме події Революції Гідності, а потім підступна неоголошена «гібридна війна» на сході України назавжди змінює життя головного героя книги та його рідних. На моє переконання, актуальність роману у тому, що авторка аналізує, осмислює, спонукає читача замислитися не лише над передумовами та причинами виникнення кровопролитного конфлікту на Донбасі, а й прагне показати, що взаєморозуміння та злагода в родині стануть тією тихою гаванню, яка допоможе здолати будь-які перешкоди та життєві труднощі.
У новому соціально-побутовому романі висвітлено актуальні проблеми та виклики сьогодення. З болем та вражаючою реалістичністю письменниця констатує, що дуже часто «тилові чиновники», по суті, роблять бізнес під час війни, котру вигідніше називати АТО (с.248), а ще — байдужість чиновників до проблем бійців добровольчих батальйонів, адже тепер вони не потрібні владі, і патріотичних молодих воїнів кидають у найгарячіші точки війни — Іловайськ, Зеленопілля, Дебальцево.
Образу і злість викликає в душі читача безкарність сучасних «паркетних генералів», котрі у «важкий період реабілітації не визнають Михайла учасником АТО і вимагають від нього довідок від тих, хто вже у засвітах».
Далі читайте тут: "Місію виконати можливо?".