29.09.2016
769
Час читання: 2хв.
Укладання авторських договорів і передача прав: поради патентознавця
Під час Форуму видавців у рамках спеціальної програми «Твій скарб» пройшла
лекція патентознавця Володимира Коноваленка про правові аспекти передачі авторських прав та підводні камені укладання авторських договорів.
Суб’єкти авторського права
Саме суб’єкти подають позови до судів. Якщо подасть хтось інший – він пролетить. А це трата часу та коштів. Автор, спадкоємець, видавець – вони є прямими суб’єктами авторського права, якщо або поки його не передали комусь іншому відповідно до договору. Наявність авторського права на твір робить людину чи юридично особу суб’єктом авторського права, який може укладати договори та «робити гроші», відстоювати свої права в суді. Отже, який юридичний факт дає вам можливість стати суб’єктом авторського права?
1. Створення твору. Неважливо, службовий чи не службовий, першочерговим суб’єктом завжди є автор. І вже тільки за умовами договору права можуть передаватись іншим особам.
2. Успадкування виключних прав на твір. Спадкоємець отримує повний пакет прав на твір тільки у тому разі, коли цей твір зареєстрований в Єдиному реєстрі (реєстрація відбувається поштою; ціна – 67 грн, тривалість – до 3 місяців). Спадкоємцем може бути і фізична, і юридична особа.
3. Набуття авторських прав у зв’язку з виконанням договору. У тих випадках, коли автор передає виключні права на свій текст іншій особі, зазвичай – це видавець, який і керує долею тексту надалі.
Далі читайте тут: Майстер-клас "Укладання авторських договорів і передача прав: поради патентознавця"