|
|
|
Книга дня
Знижка 50%
Технічна підтримка
(пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
|
|
|
|
|
|
|
|
15.07.2021
1459
Час читання: 6хв.
5 дієвих способів позбутися стресу
Ви почуваєтеся білкою в колесі? Причому, втомленою і нещасною білкою, яка ладна розірвати на шматки жіночку в черзі АТБ? Білкою, яка вічно заклопотана здобуванням хліба насущного? Білкою, яка не висипається і у якої інколи смикається око? Вітаємо, у вас – стрес! Але це не смертельно. Поки що, звісно. Але у нас є 5 дієвих способів позбутися стресу! Ось вони, читайте – і щасливішайте!
Чи доводилося вам бачити тополю у стані стресу, чи кішку, яка страждає від заниженої самооцінки, чи жабеня, що встало не з тої ноги і тепер бурчить на весь світ? Чи зустрічався вам дельфін, у якого задавнена депресія, або ластівка, ображена через те, що хтось на неї криво подивився? Упевнена, що ні. Про що це свідчить?
Про дві речі:
-
Стреси, образи, «самонакручування» і домислення неіснуючих проблем – суто людська прерогатива.
-
Ми, люди, повинні брати приклад у «братів наших менших» і простіше дивитися на світ.
«Та як же простіше дивитися на цей вар’ятський світ, якщо кожного дня – мільйон проблем! Якщо жодної вільної хвилинки немає! Якщо чоловік вимагає вареників, син почав курити за гаражами, у доньки одні танцульки в голові, а грошей традиційно не вистачає?!»
Сподіваємося, що наших 5 дієвих способів позбутися стресу вам допоможуть!
Дихайте!
Отож, для початку глибоко вдихніть. Правильно, ось так. І ще вдихніть. І ще. І подихайте так – глибоко і спокійно – бодай хвилин 20. Не кривтеся скептично, мовляв, що за дурниці! Насправді дихальні практики є основою медитацій і неабияк спряють гармонізації і тіла, і духу.
Розповім вам про доволі популярну практику «дихання животом», або діафрагмальне дихання.
Як це працює?
Потрібно максимально розслабитися і опустити свою діафрагму, щоби легені розкрилися. Глибоке діафрагмальне дихання знижує напругу, розслабляє, заспокоює та допомагає «перезавантажити» мозок. А ще «дихання животом» сприяє змінам на гормональному рівні та знижує рівень кортизолу!
Чи зауважили ви, що у стані стресу ваше дихання стає швидким і поверхневим? А в животі наче важкий камінь з’являється, якийсь сталевий клубок? Виштовхнуть його! Пам’ятайте, що кисень – це найкращі ліки від стресу!
Також радимо іншу дихальну вправу – «видихання стресу»:
-
Сядьте у зручну позу та заплющте очі.
-
Спробуйте відчути, в якій саме точці вашого тіла "засів" стрес. У грудях? У горлі? У животі? Сфокусуйте всю свою увагу на цій точці.
-
Глибоко вдихайте, так, щоби ваше тіло рухалося вперед, а не вгору. Можете покласти на «місце стресу» руку і прослідкувати, як вона рухається.
-
Зосередьтеся на тому, щоби повільно вдихати і видихати – і вже скоро ви відчуєте, як стрес зменшується.
Ця вправа буде особливо корисна учням і студентам перед екзаменами чи дорослим людям перед важливою співбесідою чи публічним виступом.
Читайте книги!
Треба купити заспокійливе, але аптека зачинена. Потрібно виговоритися подружці, але вона у відпустці. Потрібно поплакатися в жилетку, але вішак порожній…
Музика і книги працюють без вихідних, але ми це рідко помічаємо!
Британські вчені провели експеримент: учасникам створювали певні стресові умови, а потім пропонували прогулянку, приємну музику, чай чи книги. Після цього науковці перевіряли пульс та м'язовий тонус, визначаючи силу заспокійливого ефекту.
З'ясувалося, що в 68% найкраще зі стресом боролися книги!
Лише за 6 хвилин м'язи розслаблялися, а пульс унормовувався!
Важливо! У ході експерименту не мало значення, яку саме книгу обирали учасники, головне було – зануритися у читання з головою!
Висипайтеся!
У всіх складних ситуаціях завжди пам’ятайте слова Скарлет О’Хара із «Звіяних вітром» – «А про це я подумаю завтра!».
Навіть наші предки казали, що «ранок розумніший за вечір». Якщо вам потрібно вирішити якесь складне життєве завдання, а ви почуваєтеся емоційно виснаженим – зупиніться. Нічого не робіть. Лягайте спати!
-
Сон має лікувальні властивості. Саме під час сну відбувається «перезавантаження» мозку і він звільняється від болючих спогадів.
-
Провідний дослідник Каліфорнійського університету доктор Волкер дослідив, що під час фази швидкого сну у мозку людини різко знижується рівень норадреналіну, гормону, що пов’язаний зі стресом. І на ранок ми прокидаємося та відчуваємо, що погані спогади втратили свою емоційну силу. Ми відчуваємо, що все не так вже й погано, і ми здатні подолати наші труднощі.
Бігайте!
-
Після 10-хвилинного бігу зменшується активність у тих ділянках мозку, які викликають нав’язливі думки, нагадують про минуле та пов’язані з клінічною депресією.
-
Біг стимулює ділянки центру задоволення.
-
Біг може бути особливою формою медитації.
-
Біг – природне знеболювальне!
Біг допомагає не тільки покращити настрій та послабити стрес, а й робить нас щасливішими на хімічному рівні, адже тоді збільшується рівень бета-ендорфіну, який впливає на ті ж рецептори, що й опіати, і має подібний ефект.
Розмальовуйте!
Так, розмальовуйте, байдуже, чи вам 5 років, чи 45, чи 80!
-
Психологи стверджують, що розмальовування сприяє самозаглибленню, самоусвідомленню і зняттю стресу. Плавні лінії і поєднання кольорів розслаблюють мозок і діють на людину як медитація.
-
До речі, іще Карл-Густав Юнг у 1916 році почав використовувати розфарбовування як техніку розслаблення!
-
Під час розфарбовування задіяні різні ділянки мозку – і ті, що відповідають за креативність, і ті, що керують логічним мисленням. Із кожним рухом олівця тіло розслаблюється, душу огортає спокій, і життя починається здаватися яскравішим.
-
У деяких країнах антистрес-розмальовки використовують як терапію в місцях позбавлення волі та лікувальних закладах. Адже це допомагає реабілітації людей, що опинилися у складних обставинах.
-
Розмальовки сприятливо впливають на психічне і фізичне здоров’я людини, допомагають подолати безсоння і депресію!
|
|
|
|