|
|
|
Книга дня
Знижка 50%
Технічна підтримка
(пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
|
|
|
|
|
|
|
|
16.02.2022
1547
Час читання: 12хв.
Дитячі книги про тіло, емоції та здоров’я
Вашій увазі – добірка дитячих книжок для малят від 1 до 10 років – про людське тіло й емоції, про наш організм і його таємниці.
«Здоров’я настільки переважає всі інші блага, що насправді здоровий жебрак щасливіший від хворого короля», – писав видатний філософ Шопенгауер. І це – свята правда.
Тож дбати про здоров’я потрібно змолоду, із самого дитинства. Як і пізнавати особливості свого тіла й своєї психіки. Вашій увазі – добірка дитячих книжок для малят від 1 до 10 років – про людське тіло й емоції, про наш організм і його таємниці.
Наша біда в тому, що зазвичай ми вперше замислюємося про здоров’я лише тоді, коли щось іде «не так», коли ми починаємо втрачати його, коли вже зіпсовано весь «механізм». І це чи не найбільша помилка! Яку, звісно, можна виправити як не нам, то нашим дітям!
Отож, коли варто починати говорити з дітками про здоров’я, про будову їхнього тіла, про особливості відчуттів та емоцій? Чи є такий час ікс, коли батьки вирішують – ну от, саме зараз?
Провідні дитячі психологи радять: «Якнайшвидше! Але, звісно, враховуючи вікові особливості дітей та зважуючи на певні аспекти знань і теми, які цікавлять малюка у той чи інший момент, які важливі для нього на даному життєвому етапі».
Якщо вам важко розібратися, коли і про що варто говорити, на що звертати першочергову увагу, розмовляючи про тіло і здоров’я, порадимо кілька книжок. Ба більше – ми згрупували їх за віком, аби батькам було легше зорієнтуватися, і за темами, на яких варто звернути більшу увагу.
На які теми про тіло і здоров’я потрібно говорити у якому віці?
-
Для найменших діток, 1-2 років, актуальне оглядове ознайомлення з частинами людського тіла, і для цього найкраще використовувати «книжки-картинки», причому важливо, аби після розглядання малюнка дитина знайшла ту чи іншу частину тіла у себе. Це все можна (і треба!) перетворити на гру, наприклад, розглянути малюнок обличчя – ніс, вуха, очі, рот, показати дитині органи на малюнку, попросити назвати їх і потім показати на собі.
-
У кожному віці нас цікавить насамперед те, що актуальне саме для нас тут і зараз. Тому у час, коли дитина, наприклад, починає переходити з етапу підгузків на етап горщика, варто знайти відповідні книги, які піднімають відповідну тему. Чи коли малюк боїться піти до стоматолога – прочитайте разом із ним відповідну книги, де перед героєм постає така ж ситуація і як він дає собі з нею раду.
-
«Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу», – казав Сократ. Неможливо розділити питання фізіології та психології, адже тема здоров’я тісно поєднує ці два аспекти.
Та й погодьтеся самі, що коли людина відчуває біль, сум, страх, гнів, то про яке здоров’я можна говорити? І тут важливо пояснити дитині, що відчувати такі негативні емоції – це нормально й природно! Саме у прийнятті себе і полягає ментальне здоров’я!
-
Для дошкільнят і молодших школярів щиро радимо придбати різноманітні енциклопедії – з «віконечками» чи без, але неодмінно з великою кількістю барвистих ілюстрацій та різнобічною цікавою інформацією про тіло і здоров’я людини.
Отож, почнемо!
0-2 роки
Для найменших малявок радимо придбати книжку із серії «Картинки для дитинки» авторства Емілія Бомон, Наталя Беліно.
Бомон Емілія, Беліно Наталя. Моє тіло
Чому саме цю?
-
По-перше, формат і поліграфія відповідають цій віковій категорії. Вона надзвичайно зручна для дитячих ручок, ще й має округлі кутики, аби малюк не поранився випадково під час ігор.
-
По-друге, книжка зроблена з надзвичайно цупкого крейдованого картону, і порвати її практично нереально.
-
По-третє, всі ілюстрації тут… виліплені із пластиліну! А це неодмінно спонукає ваших діток і самим спробувати поліпити.
-
По-четверте, тут доступно і зрозуміло подано основну інформацію про тіло і короткі тексти залучають малюка до гри – показати той чи інший орган у себе.
2-4 роки
У цьому віці ми радимо купити кілька книжечок із серії «Рука в руці» про хлопчика Каю.
Чому саме Каю?
-
Ці книги відомі у всьому світі, перекладені на безліч мов, тобто «апробовані» на тисячах, мільйонах читачів!
-
За мотивами цих книг знято серію мультфільмів, які ваш малюк просто обожнює, тому головний герой історій уже як добрий знайомий, навіть «авторитет», приклад якого хочеться повторити.
-
Ці книги написані у співавторстві з фаховими дитячими психологами, які звертають увагу на найнагальніші проблеми і дають зрозумілий вихід із них.
-
Теми цих книг тісно пов’язані із дитячим здоров’ям малюків 2-4 років – як фізичним, так і психічним, та торкаються важливих тем: «Пора на горщик», «Я не голодний», «Я не хочу слухатися», «Неспокійний сон», «Жодних підгузників».
Тож ростіть здоровими разом із хлопчиком Каю!
3-6 років
Ваша дитина підросла – і готова до освоєння нових знань! Тож саме час придбати книгу із серії «Цікаво знати»
Рока Нурія. П’ять органів чуття
На сторінках цього видання діти ознайомляться і дослідять свої 5 органів чуття: зір, запах, дотик, смак і слух. Прекрасна, захоплююча мандрівка у світ незвіданого і одночасно такого знайомого!
Приклади того, як «працює» той чи інший орган чуття, дитина отримає із реалій власного досвіду: слухаючи музику, чи дивлячись на пейзаж за вікном, торкаючись котика чи готуючи сніданок на кухні. Світ багатогранний і мінливий, і щоб його осягнути повною мірою, потрібна тісна співпраця усіх органів чуття!
Особливо хочемо звернути увагу на «родзинку» цієї книги – наприкінці вас чекають різноманітні цікавинки і корисні поради для батьків!
Ви, звісно ж, чули такий термін – «криза трьох років». І мусимо вас запевнити, що вона таки існує! Це той час, коли дитина виокремлює себе від зовнішнього світу й починає бунтувати, перед нею постає маса нових проблем і викликів. Вона починає реагувати по-новому, виявляючи страх, злість, сором…
І щоби якось дати собі раду, зрозумівши, що такі почуття – це природно, що не варто їх притлумлювати (аби не дати шансу розвитку психосоматики) – радимо придбати і прочитати такі книги із серії «Пізнаю себе»: «Коли я сміливий», «Що мене засмучує» і «Що мене лякає». Цікава подача історія – проекція власних переживань на героя – черепашку, леопарда чи ведмедика – допоможе вашим діткам подолати кризу трьох років і прийняти власні емоції.
Гайді та Деніел Говард. Коли я сміливий
Головна героїня книги – черепашка. Вона вилупилася з яйця, закопаного у теплий пісок, і зрозуміла, що одна-однісінька… І довкола неї – великий та небезпечний світ. Звісно, це лякає. І черепашку, і тим паче, малюка. Але дитина, слухаючи про переживання черепашки, про те, як вона подолала страх, вчиться того ж самого!
Адже інстинкти черепашки підказують їй, що вона повинна рухатися вперед – до моря! І бути надзвичайно сміливою попри всі перешкоди.
Гайді та Деніел Говард. Що мене засмучує
Не секрет, що полярні ведмеді чимало часу проводять на паковій кризі. А через те, що льодовики все інтенсивніше тануть, їм все важче пересуватися і долати величезні простори океану.
Як гадаєте, чи вдасться полярним ведмедям та їхнім діткам вчасно дістатися до місця, де можна прогодуватися? Адже часом життя настільки складне, що здається, ніби виходу немає… Та коли родиною керують любов та взаємна допомога – все можливе!
Гайді та Деніел Говард. Що мене лякає
Головний герой цієї книжечки – лякливий леопардик. Спершу він думає, що страх – це виключно негативна риса його характеру, та згодом усвідомлює, що боятися – природно. Адже це не означає бути слабким, а швидше – бути обережним. І навіть найбільші й найсильніші люди (і леопарди!) інколи чогось бояться.
6-10 років
Ну от, прийшов час енциклопедій! Ми хочемо порекомендувати дві – з «віконечками» для менших дітей, і без віконечок – для трохи старших.
Доріс Рюбель. Досліджуємо власне тіло
Ця енциклопедія з «віконечками» відповість на найпопулярніші дитячі запитання щодо людського тіла. Власне, через наявність «віконечок» зберігається ігровий елемент і радість самостійних досліджень.
Хочемо також звернути увагу на особливості книжкової поліграфії:
-
цупкий крейдяний картон,
-
безліч розгорток і віконечок,
-
аркуші книжки об’єднані спіраллю, що полегшує гортання сторінок,
-
вбудовані елементи пазлів,
-
рухомі конструкції,
-
неймовірні ілюстрації!
Про що ця книга?
Тут є доступні й цікаві відповіді на сотні дитячих «чому?»
-
Звідки ми з’являємося на світ?
-
Як ми ростемо?
-
Чим відрізняються дівчатка і хлопчики?
-
Як ми бачимо і чуємо (у таємних «віконечках» ви можете побачити будову ока і вуха!)
-
Як ми відчуваємо дотик, смак і запах?
-
Який вигляд мають наші кістки?
-
Яка найміцніша кістка?
-
Що відбувається, коли ми рухаємося?
-
Навіщо нам потрібна кров та з чого вона складається?
-
Чому нам необхідно їсти та як проходить процес травлення?
-
Чому потрібно чистити зуби?
-
Чому почуття та емоції – це важливо?
Цікава гра наприкінці!
Читаючи про дотик, смак і запах, ви можете погратися у цікаву тактильну гру – на сторінці зображені силуети певних тварини із особливою об’ємною «висічкою». Завдання дітей – розпізнати на дотик, хто є хто.
Друга енциклопедія – для трохи старших дітей –
Дітріх Гренемаєр. Велика книга про здоров’я для усієї родини
Цю книгу написав відомий німецький професор Дітріх Ґренемаєр. У формі бесіди з дітьми він подав цікаву й пізнавальну інформацію про будову і функціонування людського тіла, про всі ті зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя.
Головні герої книги – близнятка, брат і сестра Ервін і Розі, та лікар Док, який доступно і цікаво відповідає на всі їхні запитання.
Видання містить кілька розділів:
Про що ця книга?
Тут діти і дорослі знайдуть відповіді на сотні «чому?»:
-
Як народжуються діти?
-
Як дитина росте у маминому животі?
-
Яка зовнішня відмінність між хлопцями і дівчатами?
-
Чим відрізняються люди?
-
З чого складається наша шкіра?
-
Який найбільший орган людини?
-
Як ми дихаємо?
-
З чого складається наша кров?
-
Як працює серце?
-
Навіщо нам кістки?
-
Які є органи чуття?
-
Як працює стоматолог і як правильно чистити зуби?
-
Що робити, коли розтягнув ногу?
-
Чому ми пітніємо?
-
Як працюють м’язи?
Особливістю цієї книги є те, що після кожного розділу ви знайдете поради і рецепти, а також вікторину з питаннями, де можете перевірити, як ви засвоїли матеріал.
А ще тут безліч дотепних і цікавих ілюстрацій, фізичних вправ, кулінарних рецептів і порад, як стати ще здоровішим! Наприкінці книги є ще й спеціальна анкета, куди ви можете записати відомості про особливості свого тіла та улюблені речі, словничок термінів, які зустрічаються у книзі, та спеціальний алфавітний покажчик, який допоможе швидше знайти потрібну інформацію!
Отож, розмовляйте з дітьми про тіло та його органи, про емоції та почуття, про здоров’я і те, як його зберегти! Купуйте книги на сайті «Навчальна книга-Богдан» зі знижками онлайн, формуйте бібліотечку «здорової дитини» – і насолоджуйтесь кожним днем життя!
|
|
|
|