Видавництво Навчальна книга - Богдан
Видавництво Каталоги Новини Відео Співпраця Де придбати Контактні дані Доставка і оплата Електронні книги Foreign Rights
Телефони для замовлення:
phone_num (067) 350-18-70
basketКошик
Знижка 50%
corner_white
Де мій хокейний светр? : оповідання
Новини видавництва
new-news 22.09.2021
Як вивчати з дітьми пори року?
new-news 09.09.2021
До уваги вчителів 5 пілотних класів НУШ
new-news 07.09.2021
Програма заходів видавництва на 28 BookForum (м.Львів)
new-news 31.08.2021
ТОП-10 порад
Добірки
new-news 08.11.2021
Книжкові новинки: що читати восени
new-news 01.04.2021
ТОП-10 для квітневого настрою
new-news 05.03.2021
Книги Ред’ярда Кіплінґа
Дізнайтесь більше про конкурси від видавництва Навчальна книга - Богдан!
Технічна підтримка
  (пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
mail support@bohdan-books.com


Як зробити замовлення?
Способи оплати
Доставка замовлень
Умови доставки, оплати і повернення
Політика конфіденційності

mail mastercard2 


Слідкуй за нами:

pravo_vydavec.png

pravo_dogovir.png

https://knugoman.org.uaНовини видавництва


03.10.2017

Постать Роксолани у сприйнятті турків та українців: роздуми дослідниці

   На Форумі видавців у Львові епістолярну спадщину Гюррем оприлюднили у книзі Олександри Шутко «Листи Роксолани: любов та дипломатія». Це продовження попереднього дослідження «Роксолана: міфи та реалії», яке влітку вийшло у турецькому перекладі в Стамбулі. Як же зустріла турецька читацька аудиторія книгу української авторки? І як сприймають постать Роксолани в Туреччині? Чи різняться оцінки її особистісних якостей українцями та турками? Чи була найвпливовіша в імперії жінка патріоткою України? Саме ці запитання кореспондент видання «Іслам в Україні» поставив пані Олександрі.

Постать Роксолани у сприйнятті турків та українців: роздуми дослідниці


   За словами авторки, популярність цієї султани в Україні змусила оприлюднити її любовні послання та активне дипломатичне листування. Адже досі у нас не було перекладу епістолярної спадщини Роксолани-Гюррем, яку у 1950-х знайшли в османських архівах турецькі вчені.

   — Доторкнувшись до таємниць життя цієї султани-українки, які вона розкривала у своїх любовних посланнях, я не змогла втриматися, аби не поділитися ними з її земляками, — зазначає Олександра Шутко і додає, що робота над перекладом тривала близько року.

   Для розуміння тонкощів стилю написання листів представниками султанської династії вона послуговувалася коментарями американської дослідниці Леслі Пірс та турецьких істориків Мустафи Чаатая Улучая, Неджрета Сакаолу, Джана Альпгювенча й Талхи Уурлуела. Узяла до уваги й українську версію уривків любовної кореспонденції цієї султани, наведених у романі Павла Загребельного «Роксолана». Відтак, вдалося не лише відтворити текст послань Гюррем-султан українською, а й навести у книзі нові, не знані досі в Україні факти з її життя.

   Копітка праця над новим виданням не завадила авторці готувати до друку в Туреччині своє перше дослідження «Роксолана: міфи та реалії», яке в Україні вийшло 2015-го і протягом року витримало два видання. Приводом для цього став випадок, який звів її з професоркою з османістики Єльського університету Озген Фелек.

   — Після нетривалого листування на одному з наукових інтернет-ресурсів щодо дружин османських султанів вона запропонувала видати мою книжку про Роксолану у Туреччині. Це було великою несподіванкою для мене, особливо коли наступного ж дня мені надіслав листа видавець поважного академічного видання у Туреччині Чаатай Анадол із пропозицією підписати контракт, — каже Олександра Шутко.

   Здавалося, щастю немає кінця. Утім, одразу ж виникли проблеми з пошуком перекладача турецькою з української. Адже книга містила чимало коранічних текстів та специфічних османських термінів. Через це наші перекладачі відмовлялися за це братися.

   Далі читайте тут: Постать Роксолани у сприйнятті турків та українців: роздуми дослідниці

Повернення до списку

  
Логін:      
Пароль:

ent Реєстрація    ent Забули пароль?
Вкажіть свій емейл


Коментар
ajax-loader-blue