![calendar](/upload/icons/calendar-grey.png)
15.11.2016
![view](/upload/icons/eye-grey.png)
1983
Час читання: 2хв.
«Пригоди Лумпумчика. Прибулець із Сатурна» або «Як злітати на Сатурн і назад»
Марія Чумарна — українська поетеса, педагог, журналіст, громадсько-культурна діячка. Членкиня Національної спілки письменників України та засновниця авторської українознавчої школи.
Серед багатьох творів письменниці, чільне місце займають книги написані для дітей —
«Казки для друга»,
«Так чи не так?» і звичайно ж повість
«Пригоди Лумпумчика», які побачили світ у видавництві «Навчальна книга – Богдан» до Форуму видавців.
![Пригоди Лумпумчика. Прибулець із Сатурна : пригодницько-фантастична повість : у 4-х кн. Кн.1.(ТВ)](https://bohdan-books.com/upload/resize_cache/iblock/f9f/209_251_2/f9f452a4994eee40a5e9094405d87f6e.jpg)
Щодо самої повісті, то вона вийшла у чотирьох частинах та двох дизайнах, один із яких стилізований під серію
«Богданова шкільна наука у початкових класах». Усі книги мають тверду глянцеву оправу. Видання проілюстровано кольоровими малюнками Віри Чипурко.
Зупинимось на першій частині
«Пригод Лумпумчика», а саме на книзі
«Прибулець із Сатурна». Це пригодницько-фантастична повість про інопланетянина-сатурнівця, який прилетів на Землю, в українське мальовниче містечко Вишнівка. Зовсім «випадково» на прибульця натрапляє Василько, звичайний 10-річний хлопчик. Лумпумчик, а саме так нарік інопланетну блакитну кульку з великими зеленими очима Василько, показує хлопцю та його друзям неймовірні речі, які трапляються не лише у далекому космосі, а й на нашій планеті. Прибулець розповідає дітям, що люди є набагато могутнішою расою, ніж здається на перший погляд.
Та це ще не все… У формі гри Лумпумчик робить навчання у школі цікавішим. А ще він показує історію нашої планети, умить переносить у світ комах, де під ногами людей вирує життя. Розповідає, чому не варто нищити квітів та відчиняє перед дітьми двері в безмежну Галактику.
Далі читайте на порталі Книгобачення.