Щороку у третій четвер травня ми відзначаємо День вишиванки. У цей день ми вдягаємо вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.
Для вас підбірка книг про традицію вишивки і вишивання.
Чумарна Марія Іванівна
На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишивання
Переглянути книгу
Ця книжка розкриває перед читачем потаємні «ключі» до розуміння древнього тайнопису наших предків, — вишивки, орнаментального мистецтва кераміки, писанки і настінного розпису. Авторка показує світ народної культури як оберегову систему для душі і тіла, як «книгу родоводу», записану на нетлінному «полотні» родової та генетичної пам’яті.
Шушкевич Алла Федорівна
Народна лялька подільська. Інструкційні картки
Переглянути книгу
Пропонований посібник, автором якого є відома майстриня, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учитель-методист А. Ф. Шушкевич, містить матеріал, що відповідає чинній програмі з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів. Формат посібника — альбом із роз’ємними листками, які зручно використовувати на уроках як роздатковий матеріал для самостійної роботи учнів. Інструкційні картки містять короткий покроковий опис роботи, що дозволить кожному виготовити свою власну ляльку, дотримуючись народних традицій.
Багнюк А.Л.
Символи українства.Художньо-інформаційний довідник
Переглянути книгу
Дане видання — це художньо-інформаційний довідник, який в популярній формі розкриває значення і зміст античних, християнських і національних символів та образів, які на думку автора, належать до основи української духовності.
Семчишин М.К.
Символи України: Вишита сорочка. 1-4 класи
Переглянути книгу
У посібнику йдеться про одвічний символ та оберіг українського народу — вишиту сорочку. Її виникнення, роль в житті кожної людини, значення як символу та оберега розкрито у легендах, казках та віршах пропонованого видання.