|
|
|
Книга дня
Знижка 50%
Технічна підтримка
(пн.-пт., з 9.00 до 18.00)
|
|
|
|
|
|
|
|
Нон - фікшн. Серія «Оксфордське коротке введення»
Ми підготували для вас добірку нон-фікшину, серії «Оксфордське коротке введення» — це книги, які допоможуть глибше зрозуміти найважливіші теми в історії науки, філософії та культури.
У цій добірці ви знайдете:
🔹«Наука і релігія. Дуже коротке введення» — про складні взаємини між науковим пізнанням і релігійними віруваннями.
🔹 «Аристотель. Дуже коротке введення» — про філософа, чиї ідеї досі впливають на науку і мислення.
🔹 «Галілей. Дуже коротке введення» — про людину, яка змінила наше уявлення про Всесвіт.
🔹 «Ньютон. Дуже коротке введення» — про генія, що заклав основи класичної фізики.
🔹 «Декарт. Дуже коротке введення» — про філософа, який навчив сумніватися і мислити критично.
🔹 «Наукова революція. Дуже коротке введення» — про епоху, яка перетворила науку на головний двигун прогресу.
Ці книги — ідеальний вибір для тих, хто прагне коротко й доступно розширити свої знання, не втрачаючи при цьому глибини змісту.
⠀
Читайте, пізнавайте і відкривайте нові горизонти разом з серією «Оксфордське коротке введення»!
Комплект "Оксфордське коротке введення"
Переглянути книгу
Комплект "Оксфордське коротке введення"

Барнс Джонатан
Аристотель. Дуже коротке введення
Переглянути книгу
У кожній біографічній довідці про Аристотеля ви майже напевно прочитаєте, що Аристотель — це давньогрецький філософ і природодослідник, який народився понад 2400 років тому і який своїми працями здійснив колосальний вплив на всю інтелектуальну історію Західної цивілізації.
Мабуть, буде й дещо конкретизовано: Аристотель став одноосібним засновником двох наук — логіки й біології, але головні його досягнення були пов’язані з розвитком філософії (вчення про буття й пізнання), психології, політології, етики та естетики. Та коли ви захочете хоч трохи заглибитись у суть цих здобутків Аристотеля, то без попередньої підготовки майже напевно зазнаєте невдачі: Аристотель надто глибокий, його вчення надто всеохопне, а виклад — часто фрагментарний та «рубаний».
Ось тут вам і допоможе ця видання, яка є «дуже коротким уведенням» до Аристотеля, написаним авторитетним та відомим у світі дослідником його спадщини. Книжка є рідкісним поєднанням фаховості, доступності, стислості й інформативності. До того ж — це перша біографічна книга про Аристотеля українською мовою.

Діксон Томас
Наука і релігія. Дуже коротке введення
Переглянути книгу
Теологи називають релігію і науку «двома крильми, якими підноситься людський дух у безкраї простори». Науковці — двома мапами реальності, кожна з яких є частиною великої єдиної картини матеріального й духовного світу. Проте це — лише ідеальні образи. А в реальності між наукою і релігією час від часу виникають конфлікти.
Автори поставили собі за мету висвітлити глибинні причини цих загострень, які вони вбачають у сторонньому впливові соціально-політичних, ідеологічних, культурологічних та бізнесових факторів. На підтвердження цієї тези у книзі розглядається широке коло конкретних резонансних «справ» — від процесу інквізиції проти Галілея у ХVII ст. і протестантської опозиції до теорії еволюції Дарвіна у ХІХ ст. — до протестів довкола будівництва тридцятиметрового телескопа на Гаваях та протидії вакцинації проти COVID-19 на початку ХХІ ст.
Викличуть пожвавлений інтерес у читача і власне науково-теологічні дискусії стосовно новітніх досягнень у квантовій фізиці, космології, нейронауках, в еволюційній етиці, а також із приводу філософсько-релігійних доктрин креаціонізму та розумного задуму. Характерною особливістю книги є те, що її автори, утримуючись від очевидної підтримки тієї чи іншої сторони конфліктів, підводять читача до самостійних оцінок.

Дрейк Стіллман
Галілей. Дуже коротке введення
Переглянути книгу
Усі ми не раз чули про Галілея — про його досліди з вільним падінням тіл з Пізанської вежі, про відкриття ним гір на Місяці та нібито сказану на суді інквізиції фразу «А все-таки вона крутиться!». Але, мабуть, далеко не кожен зможе хоч трохи деталізувати чи доповнити ці факти або, навпаки, спростувати їх як давні легенди. Отож, номінований як один із найгеніальніших учених-природодослідників, Галілей по суті залишається майже невідомим своїми справжніми відкриттями.
Що ж до уявлення про нього як про особистість, як про реальну людину, яка колись народилась, мала рідню, навчалась і викладала в університеті, перебувала на придворній службі, була членом наукової академії, проводила фізичні досліди та астрономічні спостереження, вела виснажливі дискусії з теологами, філософами та природодослідниками, то довідатись про все це не вистачає часу. Книжечка, яку читач тримає в руках, дає змогу зробити це легко і з приємністю, оскільки вона є «дуже коротким уведенням» і написана авторитетним та відомим у світі дослідником. Це — перша біографічна книга про Галілея, видана українською мовою.

Айлеф Роб
Ньютон. Дуже коротке введення
Переглянути книгу
Про Ньютона чувала кожна сучасна людина. Здебільшого на уроках фізики в школі при вивченні відкритих Ньютоном законів механіки. Але, мабуть, далеко не кожен, «пройшовши» ці закони, розумів, чим викликана така пошана їхньому автору, адже по суті в них ідеться про такі прості й навіть доволі нудні істини! Дещо цікавіше сприймалася розповідь учителя про оптичні дослідження Ньютона. Але це чомусь швидко забувалося. На уроках з математики згадувалося про «біном Ньютона», який у масовій свідомості залишився символом абсолютно недоступної «премудрості», а також про відкриття Ньютоном (одночасно з Лейбніцем) основ диференціального та інтегрального числення.
Але оскільки це числення саме по собі було для школяра таїною «за сімома печатями», то про розуміння ролі Ньютона в його відкритті й говорити нічого. Отож, номінований і загальновизнаний як найгеніальніший учений-природодослідник, Ньютон по суті залишається для нас майже невідомим своїми реальними відкриттями. Що ж до уявлення про нього як особистість та реальну людину, то довідатись про це вже зовсім не було часу. Книжечка, яку читач тримає в руках, дає таку можливість.
Незважаючи на невеличкий формат, вона втішить кожного, хто захоче предметно довідатись про реальну історію життя одного з найлегендарніших учених світу. Це — перша біографічна книга про Ньютона українською мовою.

Сорелл Том
Декарт. Дуже коротке введення
Переглянути книгу
З ім’ям Декарта у масовій свідомості зазвичай пов’язується лише метод координат у геометрії в його найпростішій формі — коли координатні осі перпендикулярні, а масштабні відрізки на них рівні. Цей метод у ширшому варіанті самого Декарта справді став, за влучною характеристикою Ф. Енгельса, «поворотним пунктом у математиці».
Проте ще більший вплив на інтелектуальний поступ людства мала філософська доктрина Декарта, яка заклала основи європейського раціоналізму. Більш віддаленими в часі стали застосування ідей Декарта в оптиці, метеорології, анатомії, фізіології та психології. І вже зовсім по-новому зазвучали його метафізичні ідеї про дуалізм душі і тіла у зв’язку з новітніми відкриттями в структурній лінгвістиці та осмисленням перспектив і проблем нейронаук та штучного інтелекту.
Книжечка, яку читач тримає в руках, має на меті предметно ознайомити сучасного читача з основними рисами філософського вчення Декарта, а також з деякими його здобутками у природничих науках. Незважаючи на невеликий формат, вона втішить кожного, хто захоче довідатись про реальну історію інтелектуального життя одного з найлегендарніших учених світу. Це — перша біографічна книга про Декарта, видана українською мовою.
|
|
|
|