Ви не любите котів? Просто ви не вмієте їх готувати!
Ваші підлітки не люблять читати? Просто ви не вмієте підбирати для них книжки!
А ми – навчимо! І допоможемо!
ТОП-5 найцікавіших книжок для підлітків – тут і зараз!
Ось так непомітно проминув червень. Відцвіли піони й іриси, минула полуниця. Діти вже звикли до солодкого «нічогонероблення», встигли позасмагати і накататися на велосипедах, заробили свої перші садна на колінах, наїлися морозива, награлися у комп’ютерні ігри і…засумували. Бо скільки ж можна відпочивати? Як їх розрадити? Попереду ж іще липень! І серпень, на хвилиночку!
Радимо… купити книги!
Але є три умови!
-
По-перше, це мають бути ціка-а-а-а-аві і реготливі!
-
По-друге, вона мають бути пізнавальними. Бо ж лише хіхіканням далеко не заїдеш, треба і знання корисні здобувати.
-
І по-третє, вони мають бути близькими юній душі й виховувати людяність.
Отож, ми підібрали для ваших дітей-підлітків ТОП-5 книжок, які відповідають усім цим критеріям!
Елеанор Портер «Полліанна»
Це справжня дитяча класика! Книги, що змінила життя сотень тисяч людей! Якщо ви уже дорослий, але якимось дивом ця книга ще не потрапила до ваших рук – не біда! Беріть і читайте просто зараз, але потім неодмінно поверніть її вашій дитині. Бо «Полліанна» – це повість без вікового цензу, бо «Полліанна» – це справжній ПОСІБНИК З ОПТИМІЗМУ!
Але давайте по порядку. Отож, Полліанна – сирота. Одна-однісінька вона залишилася у цьому світі, якщо не враховувати тітку – міс Поллі Гарінгтон. Батько Полліанни був священником і помер, не залишивши єдиній доньці жодного спадку. Тож дівчинці залишилося одне – поїхати до своєї далекої родички. Кілька слів варто сказати про тітку Поллі – це була строга, суха і педантична жінка, яка прийняла племінницю суто з почуття обов’язку. З усього свого величезного маєтку вона виділила дівчинці комірчину на горищі – без жодних меблів, дзеркал, з голими стінами. Але це аж ніяк не засмутило Полліанну, адже вона знала величезний секрет – «гру у радість», якої її колись навчив батько! Принцип простий – треба радіти всьому, що в тебе є! І попри всі негаразди знаходити привід для радості.
Наприклад, у дитинстві на день народження благодійний фонд їй подарував… милиці! Будь-хто би образився і засмутився, але не Полліанна! «Це чудовий подарунок! Можна порадіти, що милиці мені не потрібні! Ура»! Оптимізм найвищого левела, чи не так?
А потім ще багато-багато історій, як Полліанна своїм добрим чуйним серцем і незгасною життєрадісністю змінила життя цілого містечка! Навіть строге й неприступне серце своєї тітки!
P.S. За мотивами цієї книги зроблено аж 10 екранізацій, тож і дивіться кіно, і читайте книгу! А головне – вчіться радіти й нести добро у світ!
Ред’ярд Кіплінг «Зухвалі капітани: повість Великої Банки»
Ім’я Кіплінга у наших читачів традиційно асоціюється із зовсім дитячими казками чи історіями про Мауглі. А тим часом саме «Зухвалі капітани», як і повість «Кім», вважаються найкращими прозовими творами видатного англійця. У центрі цієї книги – море! Сюжет доволі простий, але життєвий – головний герой – впертий і пихатий хлопець, Гарві Чейні. Його заможні батьки зовсім розбестили свого нащадка, він абсолютно не привчений до роботи, смітить грошима, та й манери його надто зухвалі. Але трапилося так, що хлопець випадково випав з палуби корабля у Атлантичний океан і порятував його від смерті простий моряк із рибацької шхуни «А ось і ми» Мануель.
Цей випадок змінив життя Гарві Чейні і зробив його справжньою людиною! Попри свій складний характер і погані звички він доклав усіх зусиль, аби навчитися рибальському ремеслу, а ще потоваришував з усією командою шхуни, а особливо зі своїм однолітком, сином капітана Деном. Через кілька місяців хлопець таки зустрівся зі своїми батьками, але ті не впізнали його – перед ними стояла зовсім інша людина – чесна, мужня, працьовита, віддана, дисциплінована!
Ця повість розкаже підліткам, як формується характер, як прагнути до перемоги, як знаходити справжніх друзів і не боятися праці. Увесь твір пронизаний різноманітними пригодами, небезпеками і справжнім англійським гумором!
Джеральд Даррелл «Моя сім’я та інші звірі»
Це одна з найкращих у світовій літературі книг про стосунки людини і природи. Вона написана видатним зоологом Джеральдом Даррелом на основі власних спогадів про своє дитинство на острові Корфу у Греції. Перед нами постає велика родина, у якій, попри всілякі дрібні суперечки та особливості складних характерів, всі однаково дуже люблять одне одного. На час, описаний у повісті, Джеральду було 11 років, і він був запеклим фанатом природи. Хлопчик з ранку до ночі нипав садами й лісами та потайки приносив додому усіх тваринок, яких лишень йому вдавалося роздобути! От вже «тішилася» дорога родина від усіх цих птахів, земноводних, собак, жуків та змій! Які ж кумедні трафунки вас чекають, дорогі читачі, скільки прекрасного англійського гумору!
Власне через те, що родина прийняла і підтримала зацікавлення сина живою природою згодом із нього виріс видатний зоолог! Він заснував зоологічний парк Джерсі (нині відомий як Парк дикої природи Даррелла) на Нормандських островах. Також він став відомий як письменник і телевізійник.
Тож, любі підлітки, читайте – і надихайтеся! Йдіть вперед до своєї власної мрії! І за можливості поїдьте на Корфу, пройдіться «місцями сили Даррелла»!
«Моя сім’я та інші звірі» - лише перша частина прекрасної трилогії Даррелла про острів Корфу, яка включає ще «Птахи звірі та родичі» і «Сад богів».
До речі, за мотивами книги знято міні-серіал, повноцінний фільм і серіал на чотири сезони «Даррелли». Я дивилася, крутий! Але книжка все-одно крутіша!
Джин Вебстер «Довгоногий дядечко»
Ця книга – епістолярний роман, тобто роман у листах, написаний у 1912 році американською письменницею Джин Вебстер.
Головна героїня твору – сирота Джеруша Еббот, яка живе у старомодному дитячому будинку «Джон Грір». Її історія сумна – незвичайне ім’я матрон вичитав на якомусь надгробку й нагородив ним дитину, а перше-ліпше прізвище взяли з телефонної книги. Відтак дівчина виросла, їй уже 18 і вона працює у гуртожитку цього ж дитбудинку, бо не має коштів на навчання.
Але одного прекрасного разу їй повідомили, що анонімний благодійник виявив бажання оплатити її навчання у коледжі. Від вчителів він дізнався, що у Джеруші неабиякий потенціал і вона має письменницькі нахили. І щоби розвинути їх він пропонує угоду: в обмін за оплату навчання та матеріальну допомогу дівчина зобов’язується писати йому по одному листу на місяць! Про жодну відповідь на листи не йшлося – вони повинні були надходити аноніму Джону Сміту, який не хотів бути упізнаним.
Проте Джеруша якось краєм ока побачила свого благодійника зі спини, і все, що зауважила – лише те, що це високий довгоногий чоловік. Тож вона пише йому листи, називаючи своїм «довгоногим татусем». Джеруша вступає у коледж для дівчат і детально описує благодійнику всі перипетії свого навчання, ілюструючи листи дотепними малюнками.
Чи дочекається вона відповіді хоч на один лист? Чи дізнається справжнє ім’я довгоногого дядечка?
Джаклін Вілсон «Дівчата зважуються»
«Дівчата зважуються» – один з багатьох світових бестселерів всесвітньо відомої англійської письменниці Джаклін Вілсон. Настільки відомої і любої кожному британцю, що у центрі Лондона ви можете знайти біл-борди з рекламою її книг!
Отож, про що і для кого ця книжка?
Головні героїні повісті – три подруги: Еллі, Маґда й Надін. Вони дружать з самого дитинства, пройшли разом Крим, Рим і мідні труби, сварилися і мирилися сотні разів, але завжди залишалися найвірнішими і найближчими. Так от, Еллі, дівчинка, від імені якої й написана книга, живе у родині, де недавно померла мама. Батько одружився вдруге, і стосунки з мачухою досі не ідеальні. А ще Еллі сідає на люту-прелюту дієту, бо вважає себе гладкою. Та все виходить з-під контролю, коли вона не може зупинитися…
Стає очевидним, що вона хвора на булімію. Еллі, звісно, приховує все і від родини, і навіть від подруг, виснажуючи себе. І зупиняє її на порозі до непоправного лише жахний приклад шкільної товаришки Зої, хворої на анорексію. Бо так, це не вигадки. І вони існують – і булімія, і анорексія. І про це потрібно говорити. І писати. І помічати. Бо все це є поміж нас, варто лише уважніше придивитися.
Інші дві подружки – Маґда та Надін теж не сидять сиднями. Красуня-Надін намагається влаштувати собі кар’єру фотомоделі, а Маґда добивається любові найкрутішого хлопця у спортцентрі…
Ой, що буде…!!!
До речі, віковий ценз книги – 13+
Тож якщо вам уже тринадцять – подібні проблеми й питання вам близькі! Читайте на здоров’я!
І до речі, книжок Джаклін Вілсон українською мовою уже вийшло доволі багатенько. Всі вони видані у серії «Дівчатка Джаклін» у видавництві «Богдан». Купувати їх можна «на виріст», починаючи з 6 років, а саме з книги «Ліззі Рот-на-замок». Наступні – історії про Трейсі Бікер – можна пробувати читати років з десяти, «Вечірка з ночівлею», «Опівночі» – років у 11. Потім – «Дівчата закохуються» – «Дівчата зважуються» – «Дівчата запізнюються» – з тринадцяти. А мою улюблену «Розмальовану маму» – десь у чотирнадцять буде ок! Тож занотовуйте, аби не забути: ДЖАКЛІН ВІЛСОН!
Обіцяю – якщо ви прочитаєте хоч одну її книгу – ви прочитаєте і всі наступні.
Бо вона мегакрута і мегачесна тітка! І книги її дууууже затягують!